Czym jest hosting i dla kogo?

Czym jest hosting i dla kogo?

Choć nie każdy zdaje sobie sprawę z tego czym jest hosting, z całą pewnością z tematem powinny zapoznać się osoby zainteresowane założeniem własnej strony internetowej. Na czym polega ta usługa i dla kogo jest dedykowana? Jakie kwestie warto wziąć pod uwagę decydując się na hosting?

Hosting - czym jest?

Założenie własnej witryny w internecie wymaga zdobycia domeny oraz hostingu. Domena wiąże się bezpośrednio z adresem strony, czyli jej nazwą. Hosting jest natomiast przestrzenią serwerową, na której znajduje się domena. Miejsce na serwerze jest niezbędne dla trzymania na nim swoich plików. Dzięki temu dostawca usług gwarantuje nam, że zawartość naszej strony internetowej będzie cały czas dostępna, możliwa do zarządzania przez nas, a przede wszystkim bezpieczna. W rezultacie każdy użytkownik internetu będzie mógł wejść na naszą stronę oraz korzystać z jej zasobów.

Kto potrzebuje skorzystać z hostingu?

Hosting sprawdzi się zarówno w przypadku osób prowadzących strony firmowe, blogi, sklepy internetowe lub portale  internetowe. Jeśli zależy nam na profesjonalizmie, strona internetowa powinna korzystać z dobrej jakości hostingu. Wówczas to zapewniona zostaje optymalna ilość miejsca na serwerze, oprogramowanie gwarantujące bezpieczeństwo oraz wysoka
szybkość ładowania się stron. Wszystkie te elementy są niezwykle ważne z punktu widzenia potencjalnych użytkowników naszego serwisu.

Dobry hosting, czyli jaki?

Bardzo dużą rolę odgrywa właściwy dobór usługi. Ważne zatem będą kwestie związane z bezpieczeństwem, obsługa certyfikatu SSL, wysoka prędkość łącza, limit powierzchni dyskowej oraz możliwość uzyskania wsparcia technicznego. Ważną rolę ogrywa także cena.
Dobrze jeśli dostawca oferuje możliwość skorzystania z okresu próbnego. Pozwala to sprawdzić jak działa serwer oraz czy usługa hostingu będzie dla nas wygodna. Ułatwi to podjęcie ostatecznej decyzji.

INNE WPISY

WIZJA.NET

WizjaNet Sp. z o. o. działa od 1998 r. Zajmuje się kompleksową obsługą firm w zakresie usług informatycznych oraz programistycznych. #mamyWizję.

Adres

 43-300 Bielsko-Biała, ul. Legionów 26/28 bud B.

Kontakt

33 496 30 00 poczta@wizja.net

KRS

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, VIII Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy: 1.000.000 zł
Numer KRS: 0000374393
NIP: 547-18-37-042